Złóż zamówienie
Foto laboratorium | Producent wyśmienitych albumów i fotoksiążek

Jak pomóc parze młodej w wyborze oprawy zdjęć?

2015-06-01Jak pomóc parze młodej w wyborze oprawy zdjęć?

Fotoalbum książkowy czy album klasyczny? Często pary młode mają dylemat co wybrać. Dla tych osób, które wybierają klasykę możemy przygotować album, który zaspokoi najbardziej wymagających. Dla nowoczesnych i podążających za modą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są fotoalbumy. Warto w swojej ofercie mieć obydwa produkty - często klienci są bardzo zdecydowani i potrafią zrezygnować z usług fotografa ze względu na brak wymarzonego w ofercie produktu.

Z naszych obserwacji wynika, że fotografom jest wygodniej i łatwiej zaprojektować fotoalbum, ale część par młodych zaczyna powracać do klasyki. Nie mniej jednak kluczowe jest, posłuchać co podoba się klientom i mieć w ofercie wybór.

Fotoalbumy klasyczne - jak stworzyć atrakcyjny album?  

W rozmowach z młodymi parami zawsze na wstępie pytam o preferencje kolorystyczne okładki. Pary często mają spójny pomysł oprawy kolorystycznej swojego wesela więc mogą wybrać z ponad 30 rodzajów opraw, oraz różnej kolorystyki stron: czarnej, ecru, bordowej, brązowej. Ja osobiście sugeruję kolor czarny ze względu na praktyczność oraz na zdjęcia które wywołuje z białą ramką. Potem następuje proces wybierania zdjęć do albumu.

Tu zcierają się dwie szkoły: czy zdjęcia do albumu wybiera Para Młoda, czy też fotograf. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Gdy klienci wybierają zdjęcia często rozkłada się to w czasie, wybory zdjęć dla nas fotografów są niezrozumiałe ale efekt końcowy jest taki, iż klienci dostają dokładnie to na czym im zależy.

Gdy zdjęcia wybiera fotograf idzie to sprawniej, możemy pozwolić sobie na wybór bardziej ambitnych zdjęć i ogólnie mamy z takiego albumu lepszą wizytówkę idącą w świat.Kolejnym krokiem jest określenie ilość stron w albumie - ten czynnik będzie decydujący co do wielkości zdjęć. Jeśli mamy już wybrane zdjęcia przystępujemy do planowania wklejania zdjęć. My używamy do tego arkusza, na którym wpisujemy numery plików .jpg. oraz rysujemy orientacyjnie formaty odbitek. Arkusz pomaga nam zaplanować czy pierwsza lewa strona jest pusta oraz sprawdzić czy wszystkie zdjęcia zmieszczą się do albumu.

Aby urozmaicić album wizualnie wykorzystujemy nietypowe formaty odbitek np. 30x10 cm, czy cztery odbitki 15x15cm na jednej stronie. Staramy się używać jak największej ilości formatów. Album 33x33cm daje możliwość wklejania odbitek od formatu 30x30cm do 8x10cm. Oddawanie takiego albumu to czysta przyjemność patrząc jak klient jest zaskoczony różnorodnością formatów zdjęć. Operowanie różnymi wielkościami zdjęć pozwala nam również na podkreślenie ważności chwil, czy wyeksponowaniu najlepszych zdjęć.

Kolejnym etapem jest samo wklejanie zdjęć. To zajmuje najwięcej czasu oraz jest największa możliwość popełnienia błędu lub zniszczenia albumu.

My wykonujemy to w ten sposób:

  • najpierw rozkładamy zdjęcia według planu ALBUM-50-100 “na sucho” w albumie. Pozwala to uniknąć niespodzianek takich jak pominięta strona (zdarzało się…),
  • wklejamy korzystając z odpowiednich narzędzi, które ułatwią nam pracę.

 

Korzystaliśmy już z podlepek, pistoletu henzo a od paru lat wklejamy zdjęcia za pomocą pistoletu scotch.

Urządzenie to daje nam możliwość aplikowania małej ilości błony klejącej (około 1 cm w rogach odbitki), swobodnego odklejenia zdjęcia w przypadku krzywego przyklejenia gdyż klej wulkanizuje się mocno dopiero po paru godzinach.

Po wklejeniu zdjęć oglądamy jeszcze raz cały album, sprawdzając czy błona nie wyszła z pod zdjęć - teraz możemy spokojnie oddać go klientom.

 

Klasyczny album na zdjęcia nigdy nie straci na swojej aktualności.Zerknij do naszego sklepu lub do systemu zamówień.

W systemie zamówień możesz dobrać album pod siebie - dowolną liczbę i kolorystykę kart, kolor oprawy itp. Ich czas realizacji do 8 dni roboczych.

W sklepie internetowym znajdziesz gotowe albumy, które w komplecie mają arkusz planowania kolejności zdjęć, akcesoria do wklejania zdjęć i opakowania na płyt, pendrive.

Możemy również wkleić za Ciebie zdjęcia do albumu.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij